Nyheter från våra lag
Vinst i Mälarenergi Cup
F10 - 16 apr
Påsklotter
P08 - 11 apr
Tyvärr förlust i andra kvalmatch
Dam div 3 - 11 apr
Kvalmatch nr 2 mot Järfälla Bele
Dam div 3 - 8 apr
Vinst i första kvalmatchen 🤩
Dam div 3 - 7 apr
Inför helgens första kvalmatchen mot Högalids IF
Dam div 3 - 3 apr
Träningstider nästa säsong
16 apr, 17:38
Hej
Nu är det dags att ansöka om träningstider inför nästa säsong, så jag vill gärna ha in era önskemål om tider och hallar. Det räcker med att en ledare från varje lag skickar in. Svar från kommunen får vi den 21/6, så det är första då jag kan börja med ett schema. Det kommer inte att gå att tillgodose allas önskemål, så ni får gärna tänka på om tiden eller hallen är viktigast.
I vanlig ordning får de yngsta lagen de tidigaste tiderna och de äldsta lagen de senaste tiderna.
Om någon vill ha en uppstartshelg eller träning/match under skolans sommarlov behöver den ansökan vara inne hos kommunen senast 30/4, det kommer inta vara möjligt att boka tider efter det.
Fler nyheter
Kommande matcher
Fre 19/4
19:40 |
Ale IBF Camupshallen |
Lör 20/4
08:55 |
DJ Valkebohallen 1 |
Lör 20/4
10:10 |
Åkersberga IBF Orange Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
12:40 |
P11 Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
14:20 |
FBC Sollentuna Mitt Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
15:15 |
DJ Campushallen |
Sön 21/4
09:20 |
Slutspel Semi Rotebrohallen (Nya) |
Sön 21/4
12:40 |
Slutspel Final/3-4:e plats Rotebrohallen (Nya) |
Fre 3/5
20:00 |
Älvsjö AIK IBF Vintervikshallen |
Fre 3/5
20:45 |
Älvsjö AIK IBF Farsta idrottshall 1 |
Lör 4/5
09:15 |
P11 Sätrahallen |
Lör 4/5
10:00 |
DJ Vintervikshallen |
Lör 4/5
12:30 |
FBI Tullinge Sätrahallen |
Lör 4/5
14:00 |
Tyresö Trollbäcken IBK Vintervikshallen |
Lör 4/5
18:15 |
P11 Sätrahallen |
Senaste resultat
Sön 14/4
17:20 |
FBI Tullinge ABB Arena plan 1 |
3-4 |
Sön 14/4
15:20 |
F10 ABB Arena Plan 4 |
4-1 |
Sön 14/4
15:00 |
Onyx Innebandy VIT - Idrottshuset 1 |
3-2 |
Sön 14/4
12:35 |
F12/13 Röd Kristiansborgshallen |
3-4 |
Sön 14/4
12:30 |
P11 VIT - Idrottshuset 2 |
6-4 |
Sön 14/4
10:50 |
Hovsta IF RÖD - Tegelbruket |
2-1 |
Sön 14/4
09:50 |
Endre IF Västerås arena A |
0-3 |
Sön 14/4
09:10 |
IK Sirius IBK VIT - Idrottshuset 2 |
0-2 |
Sön 14/4
08:00 |
F12/13 Röd Klöverhallen plan 2 |
5-3 |
Lör 13/4
19:15 |
P11 VIT - Idrottshuset 2 |
3-1 |
Kommande aktiviteter
Tor 18/4
17:00-18:30 |
P12 »
Träning Väsbyskolan
Väsbyskolan |
Tor 18/4
17:00-18:30 |
P11 »
Innebandyträning
Smedsgärdshallen |
Tor 18/4
17:00-18:30 |
F12/13 »
Innebandyträning
Södervik samling 16:45 |
Tor 18/4
18:30-20:00 |
F10 »
Innebandyträning
Södervikskolan |
Tor 18/4
18:30-20:00 |
P08 »
Träning
Väsbyskolan |
Tor 18/4
18:30-20:00 |
Herr B »
Träning
Smedsgärdshallen |
Tor 18/4
19:30-21:30 |
Herr A »
Träning
Smedsgärdshallen |
Tor 18/4
20:00-21:30 |
Dam div 3 »
Innebandyträning damlaget
Södervikskolan |
Fre 19/4
17:00-18:30 |
F14/15 »
Träning
Väsbyskolans sporthall |
Fre 19/4
18:00-19:00 |
HJA »
Linköping Cup
Linköping |