Nyheter från våra lag
Parkering Linköping Floorball Games
DJ - Igår, 18:51
Vinst i Mälarenergi Cup
F10 - 16 apr
Påsklotter
P08 - 11 apr
Tyvärr förlust i andra kvalmatch
Dam div 3 - 11 apr
Kvalmatch nr 2 mot Järfälla Bele
Dam div 3 - 8 apr
Vinst i första kvalmatchen 🤩
Dam div 3 - 7 apr
Träningstider nästa säsong
16 apr, 17:38
Hej
Nu är det dags att ansöka om träningstider inför nästa säsong, så jag vill gärna ha in era önskemål om tider och hallar. Det räcker med att en ledare från varje lag skickar in. Svar från kommunen får vi den 21/6, så det är första då jag kan börja med ett schema. Det kommer inte att gå att tillgodose allas önskemål, så ni får gärna tänka på om tiden eller hallen är viktigast.
I vanlig ordning får de yngsta lagen de tidigaste tiderna och de äldsta lagen de senaste tiderna.
Om någon vill ha en uppstartshelg eller träning/match under skolans sommarlov behöver den ansökan vara inne hos kommunen senast 30/4, det kommer inta vara möjligt att boka tider efter det.
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 20/4
08:55 |
DJ Valkebohallen 1 |
Lör 20/4
10:10 |
Åkersberga IBF Orange Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
12:40 |
P11 Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
14:20 |
FBC Sollentuna Mitt Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
15:15 |
DJ Campushallen |
Sön 21/4
09:20 |
Slutspel Semi Rotebrohallen (Nya) |
Sön 21/4
12:40 |
Slutspel Final/3-4:e plats Rotebrohallen (Nya) |
Sön 28/4
12:00 |
Järfälla Bele IBK Björkebyhallen |
Fre 3/5
20:00 |
Älvsjö AIK IBF Vintervikshallen |
Fre 3/5
20:45 |
Älvsjö AIK IBF Farsta idrottshall 1 |
Lör 4/5
09:15 |
P11 Sätrahallen |
Lör 4/5
10:00 |
DJ Vintervikshallen |
Lör 4/5
12:30 |
FBI Tullinge Sätrahallen |
Lör 4/5
14:00 |
Tyresö Trollbäcken IBK Vintervikshallen |
Lör 4/5
18:15 |
P11 Sätrahallen |
Senaste resultat
Sön 14/4
17:20 |
FBI Tullinge ABB Arena plan 1 |
3-4 |
Sön 14/4
15:20 |
F10 ABB Arena Plan 4 |
4-1 |
Sön 14/4
15:00 |
Onyx Innebandy VIT - Idrottshuset 1 |
3-2 |
Sön 14/4
12:35 |
F12/13 Röd Kristiansborgshallen |
3-4 |
Sön 14/4
12:30 |
P11 VIT - Idrottshuset 2 |
6-4 |
Sön 14/4
10:50 |
Hovsta IF RÖD - Tegelbruket |
2-1 |
Sön 14/4
09:50 |
Endre IF Västerås arena A |
0-3 |
Sön 14/4
09:10 |
IK Sirius IBK VIT - Idrottshuset 2 |
0-2 |
Sön 14/4
08:00 |
F12/13 Röd Klöverhallen plan 2 |
5-3 |
Lör 13/4
19:15 |
P11 VIT - Idrottshuset 2 |
3-1 |
Kommande aktiviteter
Lör 20/4
08:00-08:40 |
P08 »
Match mot Jönköpings IK Utveckling vit
Wahlbeckshallen |
Lör 20/4
08:55-09:55 |
DJ »
Match mot Nynäshamns IBK
Valkebohallen 1 |
Lör 20/4
09:00-16:00 |
P11 »
Sollentuna Vårcup 20-21/4
Sollentuna |
Lör 20/4
10:10-11:00 |
P11 »
Match mot Åkersberga IBF Orange
Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
12:40-13:10 |
P11 »
Match mot FBC Sollentuna Nord-1
Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
14:20-15:10 |
P11 »
Match mot FBC Sollentuna Mitt
Rotebrohallen (Nya) |
Lör 20/4
14:50-15:30 |
P08 »
Match mot Linköping Ungdom U16
Stureforshallen |
Lör 20/4
15:15-16:15 |
DJ »
Match mot Hovshaga AIF
Campushallen |
Lör 20/4
15:30-17:00 |
Dam div 3 »
Kvalmatch 3 mot Endre
Smedsgärdshallen |
Lör 20/4
15:30-17:00 |
F10 »
Stöd till damlaget i kvalet
Smedgärdshallen |