Kommande matcher
Nyheter från våra lag
Poängligan säsong 23/24
Dam div 3 - Igår, 13:52
Öppna träningar
F10 - Igår, 13:46
Seriesegrare i Röd Medel Norra
F10 - Igår, 10:53
Säsongens sista seriematch mot Järfälla Bele
Dam div 3 - 16 mar
Väsby AIK ❤️ K4 Naprapati
Dam div 3 - 11 mar
Utbildning skadehantering
17 mar, 20:13
Dags för en föreläsning för tränare och ledare!
Onsdagen den 24 april kl 18:30 – ca 20:30,
Samlingslokalen Vilundavallen
Välkomnar vi Chris Lindqvist från RF-SISU till en föreläsning i skadehantering.
På agendan står;
Nack o ryggskador- symptom och hantering
SRB- Spinal rörelse begränsning
Hjärnskakning- symptom- hjärntrappan
Luxationer- fingrar- axlar
Kraftiga blödningar
Vi börjar med två ledare/tränare per lag och när vi ser att det finns platser kvar är det fritt för övriga att ta plats. Det kommer att bli fler tillfällen till hösten om man inte har möjlighet att gå nu. Kallelse kommer.
Fler nyheter
Kommande matcher
Ons 20/3
20:20 |
Storvreta Ungdom IBK Storvreta IBK Sporthall |
Lör 23/3
09:30 |
Åkersberga IBF (C) Österåkers Multiarena 2 |
Lör 23/3
11:00 |
IK Frej Täby IBK Vikingavallen |
Lör 23/3
12:30 |
Herr B Vaikings Smedsgärdshallen |
Lör 23/3
12:30 |
Hässelby SK IBK (B) Riddersvik |
Lör 23/3
13:15 |
P13 Väsby skolan |
Lör 23/3
14:00 |
Älvsjö AIK IBF (B) Kämpetorpshallen 2 |
Lör 23/3
14:15 |
P12 SL Väsby skolan |
Lör 23/3
14:15 |
Herr A Smedsgärdshallen |
Lör 23/3
15:45 |
Vallentuna IBK (A) Rosendalsskolan Norra Sporthall |
Lör 23/3
16:30 |
Åkersberga IBF (C) Österåkers Multiarena 2 |
Lör 23/3
17:00 |
Vallentuna IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall |
Lör 23/3
18:00 |
Täby FC (F) Grindtorpshallen |
Sön 24/3
09:15 |
FBC Sollentuna (B) Töjnahallen |
Sön 24/3
11:30 |
Täby FC (C) Hägerneholmshallen |
Senaste resultat
Sön 17/3
19:30 |
HJA Smedsgärdshallen |
7-4 |
Sön 17/3
19:15 |
Danderyd FC Mörbyhallen |
1-2 |
Sön 17/3
15:00 |
P11 Röd Väsby skolan |
6-4 |
Sön 17/3
13:45 |
P08 Svart Väsby skolan |
2-1 |
Sön 17/3
10:15 |
Täby FC (A) Hägerneholmshallen |
4-2 |
Lör 16/3
18:30 |
Huddinge IBS Kvarnbergshallen |
5-2 |
Lör 16/3
16:45 |
Täby FC (A) Hägerneholmshallen |
0-9 |
Lör 16/3
16:15 |
DJ DJ 1 Smedsgärdshallen |
2-5 |
Lör 16/3
15:55 |
Järfälla Bele IBK Viksjö Sporthall |
2-2 |
Lör 16/3
15:45 |
FBC Sollentuna (B) Töjnahallen |
1-3 |
Kommande aktiviteter
Tis 19/3
17:00-18:30 |
P11 »
Innebandyträning
Smedsgärdshallen |
Tis 19/3
17:00-18:30 |
F12/13 »
Innebandyträning
Södervik samling 16:45 |
Tis 19/3
17:30-18:30 |
F14/15 »
Träning
Väsbyskolans sporthall |
Tis 19/3
18:30-20:00 |
P12 »
Träning Väsbyskolan
Väsbyskolan |
Tis 19/3
18:30-20:00 |
F10 »
Innebandyträning
Södervikskolan |
Tis 19/3
18:30-20:00 |
Herr B »
Träning
Smedsgärdshallen |
Tis 19/3
19:00-21:00 |
DJ »
Träning RA19 damlag
Ekilla sporthall |
Tis 19/3
19:30-21:30 |
Herr A »
Träning
Smedsgärdshallen |
Tis 19/3
19:45-20:45 |
Rörlighetsträning dam/DJ
K4 Naprapati & Träning, Instrumentvägen 12B |
Tis 19/3
20:00-21:30 |
P08 »
Träning
Väsbyskolan |